Magyarországon az Erasmus+ program megvalósítását nemzeti irodaként a Tempus Közalapítvány koordinálja, tehát a felsőoktatási intézmények az Erasmus+ felhívás alapján Tempus Közalapítványhoz nyújtják be pályázataikat. Az egyetemisták a saját felsőoktatási intézményükben tudnak pályázni mobilitási tevékenységekre, azaz a pályázó hallgatóknak nincs közvetlen szerződéses kapcsolatuk a Tempus Közalapítvánnyal.


2022. december végén az Európai Bizottság tájékoztatta a Tempus Közalapítványt, hogy a Tanács (EU) 2022/2506 Végrehajtási határozata alapján nem tehető jogi kötelezettségvállalás a 2021. évi IX. magyar törvény alapján létrehozott közérdekű vagyonkezelő alapítvánnyal, illetve az ilyen közérdekű vagyonkezelő alapítvány által fenntartott jogi személlyel. A meghozott intézkedés átmeneti jellegű, az Európai Bizottság további tájékoztatásáig érvényben van.

Az intézkedések nem érintik a folyamatban lévő projektek támogatási szerződéseit, illetve az azok keretében megvalósuló hallgatói, oktatói és munkatársi mobilitásokat sem. A 2023-as évben az erre vonatkozó pénzügyi keretek biztosítottak, tehát az Erasmus+ hallgatói és munkatársi mobilitások a felsőoktatási intézményeknél a szokott módon valósulnak meg az idei tanévben.

A 2022-es mobilitási pályázatok keretében megítélt összeg a felsőoktatási intézmények számára közel 26 millió euró, amelyek tervezetten több mint 10.000 hallgatói, oktatói és munkatársi mobilitást tesz lehetővé a megvalósítási időszak alatt. A Magyarországra érkező külföldi egyetemi hallgatók Erasmus+ ösztöndíját a döntés nem érinti.

A Tempus Közalapítvány honlapján található határidőkre várja a pályázatokat, amelyek bírálatát a beadást követően az Európai Bizottság Erasmus+ programra vonatkozó előírásai alapján végzi el. A támogatási döntések meghozatalára a további bizottsági tájékoztatás alapján kerülhet sor.

Az egyetemi hallgatói jelentkezéssel kapcsolatos kérdések esetén minden felsőoktatási intézményben az Erasmus+ koordinátort érdemes keresni, aki pontos információt biztosít a hallgatói pályázat beadásának részleteiről.

Az érintett pályázókat a Tempus Közalapítvány a beérkező információk alapján folyamatosan tájékoztatja.

A Tempus Közalapítvány több évtizedes szakmai múlttal rendelkező közhasznú szervezet, amelynek célja a közös európai értékek és célok képviselete és közvetítése az oktatás, képzés területén, valamint a magyar oktatás-képzési rendszer megismertetése és érdekeinek képviselete nemzetközi környezetben.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!