"Mégis az egyik leghúzósabb és legbrutálisabbnak tűnő tervezet a magánszolgáltatóknál dolgozó orvosok kötelező beforgatása az állami rendszerbe" - írta Dr. Kunetz Zsombor a , ahol posztjában a kormány oldalára frissen felkerült egészségügyi tevezeteket elemezte. Jelenleg minden szakvizsgával rendelkező orvosnak a műkődési engedélyét öt évente meg kell újítani, melyhez bizonyos mennyiségű tudományos aktivitás és igazolt orvosi munka szükséges - ezt akár az állami rendszerben, akár a magánellátásban, vagy akár külföldi munkavégzéssel is lehetett igazolni. "Most azt akarják bevezetni, hogy a tisztán magánellátásban dolgozók is - mintegy adó, vagy tizedként - havi 20 órát dolgozzanak az állami ellátásban, az Egészségügyi Jogállási törvény alapján, annak hatálya alatt" - írja a szakértő.

Értelmezése szerint a tervezet a "teljesen magánellátásba menekült orvosokat" megpróbálja visszakényszeríteni az állami ellátásba, annak jogszabályi kötelezettségével együtt. Vagyis rájuk kényszerítve egy olyan szerződést is, amely alapján az ország másik végébe is vezényelhetők lesznek.
A további bizalmat ez a rendelkezés tovább rombolja, és az elvándorlást is fokozni fogja. Sőt, azon külföldön dolgozóknak, akik eddig megtartották egy esetleges visszajövetel kapcsán a magyar engedélyüket ez most ennek biztos elengedését, tevékenységük végleges külföldre költöztetését jelenti
- véli Dr. Kunetz Zsombor. A szakértővel készült korábbi interjúnk az egészségügy jelenlegi állapotáról, itt olvasható: